RESULTAT TOTAL - POINT OG MELLEMTIDER


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nålestævne    Udskriftsdato  25 maj 2008   
  Stævne by  Ishøj    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør           
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brøggler  1993              40.83   
  Næstved IF                   
Rebecca Ilsøe  1987              41.93   
  Næstved IF                   
Natasja Jensen  1996              42.86   
  Næstved IF                   
Tanja Sørensen  1995              44.24   
  Næstved IF                   
Elisa Nilsson  1996              45.08   
  Næstved IF                   
Josephine Skov  1997              47.90   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Emma Vilstrup  1994              48.36   
  Næstved IF                   
Helene Bendiksen  1967              48.43   
  Ishøj Svømme Klub                   
Christina Assum  1994              48.89   
  Næstved IF                   
10  Carina Hoffmann Nielsen  1994              49.34   
  Næstved IF                   
11  Benedicte Zilmer  1997              50.24   
  Greve Svømmeklub                   
12  Mie Jørgensen  1996              51.28   
  Næstved IF                   
13  Karina Koldbech  1973              51.60   
  Ishøj Svømme Klub                   
14  Agnete Appelsø  1997              53.04   
  Ishøj Svømme Klub                   
15  Camilla Mathiassen  1996              53.25   
  Ishøj Svømme Klub                   
16  Rikke Willumsen  1996              54.22   
  Greve Svømmeklub                   
17  Anna Pii Hjørne  1996              54.96   
  Ishøj Svømme Klub                   
18  Elsebeth Møhl  1959              55.95   
  Ishøj Svømme Klub                   
19  Elisabeth Kotmark  1997              56.64   
  Greve Svømmeklub                   
20  Kawther Figuigui  1996              1:03.12   
  Ishøj Svømme Klub                   
21  Pernille Roland Jensen  1997              1:11.72   
  Ishøj Svømme Klub                   
22  Marie Pii Hjørne  1998              1:12.19   
  Ishøj Svømme Klub                   
Julie Jørgensen  1999              DSQ  en hånd i afslutning 
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian Jensen  1994              38.93   
  Næstved IF                   
Nikolai P. Christiansen  1996              44.97   
  Næstved IF                   
Mads Ingemann Hansen  1997              47.61   
  Næstved IF                   
Christopher Jensen  1995              50.63   
  Næstved IF                   
Tobias Robertsen  1995              52.37   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Frederik Bring Larsen  1996              53.21   
  Næstved IF                   
Mark Pedersen  1995              54.03   
  Næstved IF                   
Michael Skødstrup  1996              59.28   
  Greve Svømmeklub                   
Jackie Hartvig Jensen  1997              59.52   
  Greve Svømmeklub                   
Andreas I. Jensen  1996              DNS   
  Greve Svømmeklub                   
Anders Dahl Sørensen  1996              DNS   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Peter Jensen  1998              DSQ  tyvstart 
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Appelsø  1994              6:18.93   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Simone Jørgensen  1995              6:31.81   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Sara Jensen  1996              6:59.22   
  Næstved IF                   
                     
Sandra Hess  1996              7:11.40   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Mie Bonè  1996              7:36.69   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Julie Grønkjær  1995              7:44.91   
  Næstved IF                   
                     
Olivia Kjær  1996              DNS   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kim Seierø  1992              5:30.06   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Oliver Vang  1994              5:54.36   
  Næstved IF                   
                     
Anders Madsen  1995              5:55.02   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Lasse Pittioni  1995              6:03.05   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Kim Daniel Jakobsen  1996              7:27.54   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Jonas Leifelt  1996              DNS   
  Næstved IF                   
                     
Christoffer R. Jensen  1993              DNF   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Damberg  1992              1:13.25   
  Greve Svømmeklub                   
Nadia Holm-Olsen  1994              1:19.86   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Stine Bitsch-Olsen  1995              1:24.98   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Astrid Bitsch-Olsen  1993              1:30.81   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Bianca Ø. P. Rasmussen  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Madsen  1990              1:04.70   
  Greve Svømmeklub                   
Teiz Mølgaard  1992              1:04.87   
  Greve Svømmeklub                   
David Skamriis  1994              1:17.46   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Mads Albæk Sørensen  1993              1:18.95   
  Greve Svømmeklub                   
Anders Madsen  1995              1:22.47   
  Greve Svømmeklub                   
Rasmus Jørgensen  1996              1:23.50   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Emil Møhl  1994              1:28.70   
  Ishøj Svømme Klub                   
Frederik Bring Larsen  1996              2:08.37   
  Næstved IF                   
Morten Sode  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pernille Juel  1994              2:16.29   
  Næstved IF                   
                     
Mie Lønne  1992              2:18.87   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Pernille Vegge  1995              2:29.35   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Pernille Christiansen  1995              2:31.79   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Ena Terkelsen  1995              2:32.64   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Louise Houmann Larsen  1995              2:49.59   
  Næstved IF                   
                     
Olivia Mortensen  1996              2:52.61   
  Næstved IF                   
                     
Emma Vilstrup  1994              2:52.69   
  Næstved IF                   
                     
Josephine Skov  1997              3:08.65   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
                     
Isabella Dolang  1996              DSQ  tyvstart 
  Greve Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil S. Christoffersen  1996              2:40.85   
  Næstved IF                   
                     
Christopher Jensen  1995              2:54.83   
  Næstved IF                   
                     
Marcus Viuf Kristoffersen  1995              3:00.30   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Kim Daniel Jakobsen  1996              3:01.69   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Oliver Vang  1994              DNS   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Semberlund  1994              1:19.26   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Tanja Sørensen  1995              1:20.90   
  Næstved IF                   
Kathrine Barrett  1996              1:23.48   
  Greve Svømmeklub                   
Henriette Stuhr  1996              1:23.70   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Simone Jørgensen  1995              1:28.79   
  Ishøj Svømme Klub                   
Elisa Nilsson  1996              1:29.54   
  Næstved IF                   
Emma Vilstrup  1994              1:32.57   
  Næstved IF                   
Olivia Mortensen  1996              1:32.78   
  Næstved IF                   
Sandra Hess  1996              1:39.53   
  Ishøj Svømme Klub                   
10  Kawther Figuigui  1996              1:55.33   
  Ishøj Svømme Klub                   
Charlotte M. M. Jensen  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Katja Møhl  1996              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Olivia Kjær  1996              DNS   
  Næstved IF                   
Camilla Mathiassen  1996              DSQ  sv. på maven v/50 m 
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Vang  1991              1:06.96   
  Næstved IF                   
Jacob Jensen  1995              1:17.89   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Theis Ballegaard  1993              1:18.20   
  Næstved IF                   
Mads Larsen  1995              1:31.03   
  Greve Svømmeklub                   
Mathias Groot  1996              1:35.35   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Johannes E. Mariegaard  1997              1:44.00   
  Ishøj Svømme Klub                   
Peter Vilstrup  1997              1:45.90   
  Næstved IF                   
Kristian Krarup Nielsen  1994              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Jeppe Leifelt  1998              DNS   
  Næstved IF                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Appelsø  1994              30.05   
  Ishøj Svømme Klub                   
Louise Christensen  1991              31.90   
  Næstved IF                   
Rebecca Ilsøe  1987              32.17   
  Næstved IF                   
Astrid Bitsch-Olsen  1993              32.65   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Emilie Beckmann  1997              32.72   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Henriette Stuhr  1996              33.04   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Kathrine Barrett  1996              33.50   
  Greve Svømmeklub                   
Stine Bitsch-Olsen  1995              33.65   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Natasja Jensen  1996              34.80   
  Næstved IF                   
10  Tanja Sørensen  1995              34.97   
  Næstved IF                   
11  Olivia Mortensen  1996              35.49   
  Næstved IF                   
12  Emma Vilstrup  1994              36.25   
  Næstved IF                   
13  Rikke Willumsen  1996              36.57   
  Greve Svømmeklub                   
14  Helene Bendiksen  1967              36.88   
  Ishøj Svømme Klub                   
15  Mie Bonè  1996              37.62   
  Ishøj Svømme Klub                   
16  Benedicte Zilmer  1997              39.12   
  Greve Svømmeklub                   
17  Mie Jørgensen  1996              41.58   
  Næstved IF                   
18  Carina Hoffmann Nielsen  1994              43.39   
  Næstved IF                   
19  Kristine Barrett  1998              44.39   
  Greve Svømmeklub                   
20  Karina Koldbech  1973              44.68   
  Ishøj Svømme Klub                   
21  Elisabeth Kotmark  1997              48.26   
  Greve Svømmeklub                   
22  Elsebeth Møhl  1959              48.40   
  Ishøj Svømme Klub                   
23  Pernille Roland Jensen  1997              49.75   
  Ishøj Svømme Klub                   
24  Julie Jørgensen  1999              50.93   
  Ishøj Svømme Klub                   
25  Marie Pii Hjørne  1998              58.28   
  Ishøj Svømme Klub                   
Charlotte M. M. Jensen  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Teiz Mølgaard  1992              27.23   
  Greve Svømmeklub                   
Martin Madsen  1990              27.93   
  Greve Svømmeklub                   
Rasmus B Thomsen  1988              28.05   
  Ishøj Svømme Klub                   
Lasse Pittioni  1995              30.24   
  Ishøj Svømme Klub                   
Kristian Jensen  1994              33.79   
  Næstved IF                   
Rasmus Jørgensen  1996              34.22  MD 
  Vordingborg Svømme Klub                   
Nikolai P. Christiansen  1996              34.22  MD 
  Næstved IF                   
Emil S. Christoffersen  1996              35.06   
  Næstved IF                   
Marcus Viuf Kristoffersen  1995              35.09   
  Greve Svømmeklub                   
10  Mads Ingemann Hansen  1997              36.72   
  Næstved IF                   
11  Frederik Bring Larsen  1996              39.23   
  Næstved IF                   
12  Mark Pedersen  1995              39.98   
  Næstved IF                   
13  Peter Vilstrup  1997              41.56   
  Næstved IF                   
14  Tobias Robertsen  1995              42.11   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
15  Mathias Skafte  1997              42.57   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
16  Peter Jensen  1998              46.43   
  Ishøj Svømme Klub                   
17  Michael Skødstrup  1996              46.64   
  Greve Svømmeklub                   
18  Jackie Hartvig Jensen  1997              47.19   
  Greve Svømmeklub                   
Anders Dahl Sørensen  1996              DNS   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Andreas I. Jensen  1996              DNS   
  Greve Svømmeklub                   
Jeppe Leifelt  1998              DNS   
  Næstved IF                   
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brøggler  1993              3:05.57   
  Næstved IF                   
                     
Pernille Vegge  1995              3:22.18   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Nadia Holm-Olsen  1994              3:27.78   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Elisa Nilsson  1996              3:37.99   
  Næstved IF                   
                     
Josephine Skov  1997              3:42.82   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
                     
Olivia Kjær  1996              DNS   
  Næstved IF                   
                     
Carina Hoffmann Nielsen  1994              DSQ  tyvstart 
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Larsen  1995              3:45.59   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Jonas Leifelt  1996              DNS   
  Næstved IF                   
                     
Kristian Jensen  1994              DNS   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pernille Juel  1994              4:56.00   
  Næstved IF                   
                     
Sandra Semberlund  1994              5:04.18   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Astrid Bitsch-Olsen  1993              5:11.46   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Henriette Stuhr  1996              5:14.02   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
                     
Julie Damberg  1992              5:16.32   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Ena Terkelsen  1995              5:25.21   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Louise Houmann Larsen  1995              5:45.64   
  Næstved IF                   
                     
Tanja Sørensen  1995              6:01.86   
  Næstved IF                   
                     
Sara Jensen  1996              6:03.33   
  Næstved IF                   
                     
10  Olivia Mortensen  1996              6:05.94   
  Næstved IF                   
                     
11  Natasja Jensen  1996              6:14.75   
  Næstved IF                   
                     
12  Christina Assum  1994              6:24.66   
  Næstved IF                   
                     
13  Agnete Appelsø  1997              6:41.72   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
14  Anna Pii Hjørne  1996              7:06.60   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
15  Julie Grønkjær  1995              7:31.11   
  Næstved IF                   
                     
Bianca Ø. P. Rasmussen  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Katja Møhl  1996              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Charlotte M. M. Jensen  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
David Skamriis  1994              5:03.98   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Oliver Vang  1994              5:07.07   
  Næstved IF                   
                     
Theis Ballegaard  1993              5:15.48   
  Næstved IF                   
                     
Anders Madsen  1995              5:15.90   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Emil Møhl  1994              5:34.88   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Christoffer R. Jensen  1993              6:05.05   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Christopher Jensen  1995              6:14.53   
  Næstved IF                   
                     
Mathias Groot  1996              6:37.33   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
                     
Kim Daniel Jakobsen  1996              6:57.07   
  Greve Svømmeklub                   
                     
10  Johannes E. Mariegaard  1997              7:04.51   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Morten Sode  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Kristian Krarup Nielsen  1994              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pernille Christiansen  1995              2:56.75   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Nadia Holm-Olsen  1994              2:57.41   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Sandra Hess  1996              3:34.78   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kim Seierø  1992              2:30.11   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
David Skamriis  1994              2:57.27   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Lasse Pittioni  1995              3:12.53   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Oliver Vang  1994              3:24.98   
  Næstved IF                   
                     
Kristian Jensen  1994              DNS   
  Næstved IF                   
                     
Christoffer R. Jensen  1993              DSQ  tyvstart 
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tanja Sørensen  1995              37.38   
  Næstved IF                   
Johanne Appelsø  1994              38.49   
  Ishøj Svømme Klub                   
Henriette Stuhr  1996              39.37   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Kathrine Barrett  1996              39.45   
  Greve Svømmeklub                   
Louise Christensen  1991              40.42   
  Næstved IF                   
Stine Bitsch-Olsen  1995              40.43   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Elisa Nilsson  1996              41.42   
  Næstved IF                   
Simone Jørgensen  1995              42.42   
  Ishøj Svømme Klub                   
Emma Vilstrup  1994              42.82   
  Næstved IF                   
10  Olivia Mortensen  1996              42.88   
  Næstved IF                   
11  Rikke Willumsen  1996              44.96   
  Greve Svømmeklub                   
12  Mie Jørgensen  1996              47.57   
  Næstved IF                   
13  Mie Bonè  1996              47.60   
  Ishøj Svømme Klub                   
14  Helene Bendiksen  1967              47.80   
  Ishøj Svømme Klub                   
15  Agnete Appelsø  1997              48.09   
  Ishøj Svømme Klub                   
16  Kristine Barrett  1998              48.45   
  Greve Svømmeklub                   
17  Julie Grønkjær  1995              50.83   
  Næstved IF                   
18  Karina Koldbech  1973              51.00   
  Ishøj Svømme Klub                   
19  Carina Hoffmann Nielsen  1994              52.86   
  Næstved IF                   
20  Elsebeth Møhl  1959              1:03.46   
  Ishøj Svømme Klub                   
21  Julie Jørgensen  1999              1:06.36   
  Ishøj Svømme Klub                   
22  Marie Pii Hjørne  1998              1:06.37   
  Ishøj Svømme Klub                   
Sofie Kisbye Høj  1992              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Pernille Roland Jensen  1997              DSQ  afslut på maven 
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Vang  1991              30.87   
  Næstved IF                   
Theis Ballegaard  1993              35.52   
  Næstved IF                   
Mads Albæk Sørensen  1993              36.39   
  Greve Svømmeklub                   
Jacob Jensen  1995              36.46   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Rasmus Jørgensen  1996              41.23   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Emil S. Christoffersen  1996              41.25   
  Næstved IF                   
Frederik Bring Larsen  1996              46.48   
  Næstved IF                   
Peter Vilstrup  1997              47.47   
  Næstved IF                   
Christopher Jensen  1995              47.56   
  Næstved IF                   
10  Tobias Robertsen  1995              49.25   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
11  Mathias Skafte  1997              50.54   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
12  Mark Pedersen  1995              51.94   
  Næstved IF                   
13  Peter Jensen  1998              54.99   
  Ishøj Svømme Klub                   
14  Michael Skødstrup  1996              55.98   
  Greve Svømmeklub                   
Jeppe Leifelt  1998              DNS   
  Næstved IF                   
Andreas I. Jensen  1996              DNS   
  Greve Svømmeklub                   
 
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Semberlund  1994              2:57.42   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Tanja Sørensen  1995              3:13.44   
  Næstved IF                   
                     
Sara Jensen  1996              3:14.79   
  Næstved IF                   
                     
Anna Pii Hjørne  1996              3:33.01   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Katja Møhl  1996              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Olivia Kjær  1996              DNS   
  Næstved IF                   
                     
Maja Sofie Hansen  1991              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Jensen  1995              2:51.38   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Theis Ballegaard  1993              2:54.56   
  Næstved IF                   
                     
Emil Møhl  1994              2:57.55   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Mads Larsen  1995              3:12.19   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Mathias Groot  1996              3:33.15   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
                     
Johannes E. Mariegaard  1997              3:43.41   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Morten Sode  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brøggler  1993              1:28.50   
  Næstved IF                   
Natasja Jensen  1996              1:34.61   
  Næstved IF                   
Tanja Sørensen  1995              1:38.48   
  Næstved IF                   
Pernille Vegge  1995              1:38.89   
  Greve Svømmeklub                   
Emilie Beckmann  1997              1:39.93   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Elisa Nilsson  1996              1:41.94   
  Næstved IF                   
Emma Vilstrup  1994              1:43.94   
  Næstved IF                   
Carina Hoffmann Nielsen  1994              1:48.79   
  Næstved IF                   
Mie Jørgensen  1996              1:52.81   
  Næstved IF                   
10  Camilla Mathiassen  1996              2:05.58   
  Ishøj Svømme Klub                   
11  Elisabeth Kotmark  1997              2:05.95   
  Greve Svømmeklub                   
12  Kawther Figuigui  1996              2:25.77   
  Ishøj Svømme Klub                   
Charlotte M. M. Jensen  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Bianca Ø. P. Rasmussen  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Christina Assum  1994              DNS   
  Næstved IF                   
Isabella Dolang  1996              DSQ  tyvstart 
  Greve Svømmeklub                   
 
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian Jensen  1994              1:26.20   
  Næstved IF                   
Nikolai P. Christiansen  1996              1:37.59   
  Næstved IF                   
Mads Ingemann Hansen  1997              1:48.05   
  Næstved IF                   
Christopher Jensen  1995              1:49.36   
  Næstved IF                   
Kim Daniel Jakobsen  1996              1:55.19   
  Greve Svømmeklub                   
Frederik Bring Larsen  1996              1:59.32   
  Næstved IF                   
Mark Pedersen  1995              2:01.72   
  Næstved IF                   
Jeppe Leifelt  1998              DNS   
  Næstved IF                   
Kristian Krarup Nielsen  1994              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Jonas Leifelt  1996              DNS   
  Næstved IF                   
Anders Dahl Sørensen  1996              DNS   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
 
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nadia Holm-Olsen  1994              2:53.55   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Astrid Bitsch-Olsen  1993              2:56.43   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Stine Bitsch-Olsen  1995              3:00.58   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Ena Terkelsen  1995              3:08.75   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Sara Jensen  1996              3:17.26   
  Næstved IF                   
                     
Olivia Mortensen  1996              3:26.27   
  Næstved IF                   
                     
Agnete Appelsø  1997              3:44.61   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Julie Grønkjær  1995              3:45.69   
  Næstved IF                   
                     
Sofie Kisbye Høj  1992              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Maja Sofie Hansen  1991              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Teiz Mølgaard  1992              2:26.41   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Lasse Pittioni  1995              2:55.81   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Oliver Vang  1994              3:00.81   
  Næstved IF                   
                     
Marcus Viuf Kristoffersen  1995              DSQ  tyvstart 
  Greve Svømmeklub                   
                     
 
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Bitsch-Olsen  1993              1:08.74   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Louise Christensen  1991              1:09.56   
  Næstved IF                   
Julie Brøggler  1993              1:09.97   
  Næstved IF                   
Emilie Beckmann  1997              1:13.61   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Olivia Mortensen  1996              1:17.66   
  Næstved IF                   
Natasja Jensen  1996              1:17.90   
  Næstved IF                   
Elisa Nilsson  1996              1:18.12   
  Næstved IF                   
Emma Vilstrup  1994              1:21.31   
  Næstved IF                   
Rikke Willumsen  1996              1:21.43   
  Greve Svømmeklub                   
10  Marie Pii Hjørne  1998              1:21.61   
  Ishøj Svømme Klub                   
11  Tanja Sørensen  1995              1:22.35   
  Næstved IF                   
12  Benedicte Zilmer  1997              1:26.23   
  Greve Svømmeklub                   
13  Sandra Hess  1996              1:26.38   
  Ishøj Svømme Klub                   
14  Mie Jørgensen  1996              1:31.13   
  Næstved IF                   
15  Kawther Figuigui  1996              1:39.86   
  Ishøj Svømme Klub                   
16  Camilla Mathiassen  1996              2:01.14   
  Ishøj Svømme Klub                   
Katja Møhl  1996              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Bianca Ø. P. Rasmussen  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Christina Assum  1994              DNS   
  Næstved IF                   
Pernille Roland Jensen  1997              DNF   
  Ishøj Svømme Klub                   
Julie Jørgensen  1999              DSQ  tyvstart 
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Vang  1991              1:00.89   
  Næstved IF                   
Jacob Jensen  1995              1:10.56   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Theis Ballegaard  1993              1:12.63   
  Næstved IF                   
Nikolai P. Christiansen  1996              1:17.60   
  Næstved IF                   
Emil S. Christoffersen  1996              1:19.45   
  Næstved IF                   
Mathias Groot  1996              1:22.84   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Christopher Jensen  1995              1:23.17   
  Næstved IF                   
Johannes E. Mariegaard  1997              1:27.69   
  Ishøj Svømme Klub                   
Mads Ingemann Hansen  1997              1:33.35   
  Næstved IF                   
10  Mathias Skafte  1997              1:37.51   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
11  Mark Pedersen  1995              1:39.79   
  Næstved IF                   
12  Peter Vilstrup  1997              1:40.13   
  Næstved IF                   
13  Peter Jensen  1998              1:45.75   
  Ishøj Svømme Klub                   
14  Jackie Hartvig Jensen  1997              1:47.10   
  Greve Svømmeklub                   
Kristian Krarup Nielsen  1994              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Morten Sode  1995              DNS   
  Ishøj Svømme Klub                   
Jeppe Leifelt  1998              DNS   
  Næstved IF                   
Christoffer R. Jensen  1993              DSQ  tyvstart 
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pernille Juel  1994              30.83   
  Næstved IF                   
Maja Sofie Hansen  1991              31.67   
  Ishøj Svømme Klub                   
Rebecca Ilsøe  1987              32.79   
  Næstved IF                   
Julie Damberg  1992              33.51   
  Greve Svømmeklub                   
Henriette Stuhr  1996              37.93   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Stine Bitsch-Olsen  1995              38.88   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Natasja Jensen  1996              41.78   
  Næstved IF                   
Helene Bendiksen  1967              42.68   
  Ishøj Svømme Klub                   
Sara Jensen  1996              44.08   
  Næstved IF                   
10  Olivia Mortensen  1996              46.76   
  Næstved IF                   
11  Anna Pii Hjørne  1996              47.17   
  Ishøj Svømme Klub                   
12  Mie Jørgensen  1996              48.94   
  Næstved IF                   
13  Karina Koldbech  1973              50.83   
  Ishøj Svømme Klub                   
14  Isabella Dolang  1996              51.01   
  Greve Svømmeklub                   
15  Kristine Barrett  1998              52.55   
  Greve Svømmeklub                   
16  Elsebeth Møhl  1959              53.06   
  Ishøj Svømme Klub                   
17  Carina Hoffmann Nielsen  1994              54.92   
  Næstved IF                   
18  Julie Grønkjær  1995              56.00   
  Næstved IF                   
Olivia Kjær  1996              DNS   
  Næstved IF                   
Christina Assum  1994              DNS   
  Næstved IF                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus B Thomsen  1988              29.07   
  Ishøj Svømme Klub                   
Martin Madsen  1990              30.56   
  Greve Svømmeklub                   
Kim Seierø  1992              32.47   
  Ishøj Svømme Klub                   
David Skamriis  1994              33.61   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Anders Madsen  1995              34.92   
  Greve Svømmeklub                   
Mads Albæk Sørensen  1993              35.53   
  Greve Svømmeklub                   
Emil Møhl  1994              38.01   
  Ishøj Svømme Klub                   
Peter Vilstrup  1997              51.57   
  Næstved IF                   
Rasmus Jørgensen  1996              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Kristian Jensen  1994              DNS   
  Næstved IF                   
 
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Sandra Semberlund  1994            5:06.22  10:07.85   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Pernille Vegge  1995            5:05.55  10:08.78   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Pernille Christiansen  1995            5:18.37  10:38.58   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Johanne Appelsø  1994            5:19.57  10:39.45   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Ena Terkelsen  1995            5:33.95  11:12.25   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Simone Jørgensen  1995            5:36.62  11:19.46   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Louise Houmann Larsen  1995            5:52.91  11:52.57   
  Næstved IF                   
                     
Tanja Sørensen  1995            6:19.79  12:43.36   
  Næstved IF                   
                     
Mie Bonè  1996            6:31.83  13:16.06   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 32, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Oliver Vang  1994            5:25.36  10:39.99   
  Næstved IF                   
                     
Emil S. Christoffersen  1996            6:03.13  11:58.57   
  Næstved IF                   
                     
Kim Daniel Jakobsen  1996            6:24.27  13:00.80   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Jonas Leifelt  1996              DNS   
  Næstved IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.14.13 
Licens til Ishøj Svømme Klub 
 

Svømmeskolen tilbyder undervisning til både børn og voksne.