TRÆNINGSTIDER OG STED


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Træningen foregår dagligt i Greve Svømmehal og Ishøj Svømmehal.

Svømmehallen i Greve Svømmehal har 25 meter bassin.
Svømmehallen i Ishøj Svømmehal har 50 meter bassin.


Elitehold
Træningstider:
Mandag: kl. 06.00 til 08.00 Greve
Mandag: kl. 15.30 til 18.15 Ishøj
Tirsdag: kl.15.30 til 18.15 Greve
Onsdag: kl. 15.30 til 18.15 Greve
Torsdag kl. 15.30 til 18.15 Greve
Fredag: kl. 06.00 til 08.00 Greve
Fredag: kl. 15.30 til 18.15 Ishøj
Lørdag: kl. 07.30 - 10.15 Ishøj
Søndag: selvtræning


Eliteskole 1 (ES1)
Træningstider:
mandag: 16.00-18.00 Greve (mødetid kl. 15.45)
onsdag: 18.00-20.30 Ishøj (mødetid kl. 17.50)
torsdag: 16.00-18.00 Ishøj (mødetid kl. 15.50)
fredag: 16.00-18.00 Greve (mødetid kl. 15.30)
lørdag: 09.00-11.00 Greve (mødetid kl. 08.45)


Eliteskole 2A (ES2A)
Træningstider:
Mandag: Greve - kl 18.00-19.00 (møde omklædt kl 17.30)
Tirsdag: Greve - kl 18.00-20.00 (møde omklædt kl 17.30)
Fredag: Ishøj - kl 18.00-20.00 (møde omklædt kl 17.30)


Eliteskole 2B (ES2B)
Træningstider:
Tirsdag: Greve - kl 18.00-20.00 (møde omklædt kl 17.30)
Onsdag: Ishøj - kl 16.00-18.00 (møde omklædt kl 15.30)
Fredag: Greve - kl 18.00-19.00 (møde omklædt kl 17.30)


Talent G
Træningstider:
Mandag: Greve - 17.40-19.10
Fredag: Greve - 17.15-19.10


Talent I
Træningstider:
Onsdag: Ishøj - kl 16.00-17.30
Fredag: Ishøj - kl 18.30-19.30



KONKURRENCESVØMMERE under GTI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Elitehold
Træner: Martin Karup

Andreas Mouritsen - G
Dominyka Skarbaliute - G
Emil Mortensen - T
Emilie Ormstrup - G
Johanne Appelsø - I
Jonas Westergaard - G
Julie Christiansen - G
Julie Damberg - G
Magnus Mouritsen - G
Martin Madsen - G
Maja Sofie Hansen - I
Niels Sørensen - G
Oliver Grodt - G
Sofie Kisbye Høj - I
Teiz Mølgaard - G
Thomas Sørensen - T
Lasse Offersen (Elitecenteret) - G


Eliteskole 1 (ES1)
Træner: Rasmus B. Thomsen

Anders Madsen - G
Christian Petersen - G
Emil Møhl - I
Emilie Beckmann - T
Ena Terkelsen - I
Henriette Stuhr - T
Jonas Jørgensen - G
Kim Seierø - I
Lasse Pittioni - I
Martin Dolang - G
Mads Sørensen - G
Mads Kildholt - T
Pernille Vegge - G
Pernille Christiansen - G
Simone Jørgensen - I

 
Eliteskole 2A (ES2A)
Træner: Rebecca Hammelev

Andreas Jensen - G
Anna Pii Hjørne - I
Carina Pihl - I
Charlotte M. Jensen - I
Christoffer R. Jensen - I
Fredrik Skafte - T
Johannes Mariegaard - I
Mathias Skafte - T
Michelle Nielsen - G
Mie Bonè - I
Sandra Hess - I
Tobias Robertsen - T
Victor Jensen - T
 

Eliteskole 2B (ES2B)
Træner: Mette Skat Nielsen

Anders Sørensen - T
Andreas Poulsen - G
Benedicte Zilmer - T
Ida Olsen - G
Isabella Dolang - G
Josephine Skov - T
Katrine Barett - G
Kim Jakobsen - G
Mads Larsen - G
Marcus Kristoffersen - G
Michael Skødstrup - G
Rikke Willumsen - G
Sebastian Merrildgaard - T
Sofie Mouritsen - T


Talent G
Træner: Mia Cortes

Annemai Jeppesen - G
Cecilie Stigaard - T
Emma Weiss - T
Elisabeth Kotmark - G
Jackie Jensen - G
Kasper B. Jørgensen -
Kip Sigvald Madsen - T
Kristine Barett - G
Mads Hansen - G
Mikkel Ø. Lysemose - T
Nadia Henckel - T
Pernille Quintel - G
Sofie Nielsen - G


Talent I
Træner: Jens Pedersen

Bianca Rasmussen -I
Carl Ottosen - G
Johanne Hartung Nielsen -
Kawther Figuigui - I
Kristian Krarup Nielsen - I
Marie Pii Hjørne - I
Pernille Roland Jensen - I
Rikke Guldberg Hansen - G
 

Svømmeskolen tilbyder undervisning til både børn og voksne.